Konkurs!
Koło Naukowe "Ars Politica" przy współpracy z wydawnictwem Marina mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są ciekawe pozycje książkowe. Jedyne co trzeba zrobić by wziąć udział w rywalizacji, to wypowiedzieć się na jeden z dwóch tematów konkursowych:
1) Czy zgadzasz się z tezą, że w Polsce nie ma miejsca na nowe tytuły gazet publicystycznych? Czy obecne tytuły w pełni zaspakajają oczekiwania czytelników?
2) Na polskiej scenie politycznej istniej obecnie kilka partii z niskim poparciem społecznym, które może nie pozwolić im na przekroczenie progu wyborczego. Podaj propozycje działalności promocyjnej dla jednej z tego typu partii.
Swoją odpowiedź na jeden z tematów prosimy uzasadnić w kilku zdaniach (do 500 znaków). Na prace czekamy na e-mailu koła (kn.arspolitica@gmail.com) do 28 lutego 2013 roku do godziny 23:59. Siedem najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy książkami. Uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach konkursu w ciągu tygodnia od jego zakończenia.
Nagrody:
I miejsce:
Więcej informacji - kliknij w obrazek |
pod redakcją Łukasza Tomczaka
Wybory prezydentów różnią się w poszczególnych miastach w wielu aspektach. Wspólne są termin i zasady wynikające z ordynacji.
Czasami też łączy kampanie charakter rywalizacji między kandydatami popieranymi przez te same partie polityczne. Jednak istnieje znaczna różnorodność miast, odmienność ich problemów, oceny dokonań dotychczasowych włodarzy, którzy mogą reprezentować różne polityczne opcje.
W książce przedstawiono lokalną scenę polityczną, zaprezentowano kandydatów na prezydentów miasta ich programy wyborcze oraz wyniki wyborów. Autorzy w poszczególnych rozdziałach książki dokonali analizy wyborów na prezydentów miast m.in. Bydgoszczy, Katowic, Lublina, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Wrocławia, Zielonej Góry.
II i III miejsce:
pod redakcją Dariusza Skrzypioskiego
W książce przedstawiono uwarunkowania, mechanizmy i efekty politycznej rywalizacji o urząd prezydenta w miastach na Dolnym Śląsku. Autorzy koncentrują się na zmierzeniu „temperatury” politycznej rywalizacji w tych miastach, charakteru relacji pomiędzy komitetami wyborczymi, zakresu „wpisywania się” lokalnych rynków politycznych w podziały funkcjonujące na arenie krajowej, siły i charakteru lokalnych konfliktów kształtujących przebieg wyborczej rywalizacji oraz pozycji prezydenta i znaczenia jego elekcji dla przebiegu całej kampanii wyborczej.
IV-VII miejsce:
"Wybory do sejmików województw w 2006 roku”
pod redakcją Roberta Alberskiego, Marzeny Cichosz, Łukasza Tomczaka
Książka stanowi pierwszą kompleksową analizę poświęconą wyborom do sejmików województw w Polsce w 2006 roku. Autorzy, którzy reprezentują niemal wszystkie politologiczne ośrodki badawcze w kraju, śledzą przebieg kampanii wyborczej, strategie występujących w niej partii i analizują wyniki wyborów, starając się przy tym uchwycić regionalną specyfikę rywalizacji. Książka jest adresowana przede wszystkim do badaczy i studentów politologii, zajmujących się problematyką samorządów oraz rywalizacją wyborczą.
Fundatorem nagród w konkursie jest
Wydawnictwo MARINA z Wrocławia jest wydawcą publikacji w zakresie:
► bankowości,
► ekonomii i biznesu,
► finansów i rachunkowości,
► językoznawstwa,
► kultury i sztuki,
► politologii,
► zarządzania.
W trosce o wysoki poziom merytoryczny każdej książki Wydawnictwo MARINA ściśle współpracuje ze środowiskiem naukowym – akademickim oraz z wieloma przedsiębiorstwami i kadrą menadżerską.
Wszystkie książki Wydawnictwa MARINA podlegają starannemu opracowaniu edytorsko-typograficznemu i odznaczają się indywidualną i niepowtarzalną szatą graficzną. Książki Wydawnictwa MARINA objęte są patronatami medialnymi m.in. przez czasopisma, magazyny branżowe oraz portale internetowe, radio i telewizję. Szczegółowych informacji prosimy szukać na stronie internetowej www.e-marina.eu.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!