sobota, 9 kwietnia 2011

PROJEKT LWÓW 2011 - rusza już 29 kwietnia!



Czym jest "Projekt LWÓW 2011"? 
To nic innego jak studencki majówkowy wyjazd do Lwowa połączony z polsko - ukraińską konferencją naukową "po 20 latach demokracji w Polsce i Ukrainie...", która odbędzie się na miejscu, w dniach 1-2 maja.

Co zrobić aby wziąć udział w projekcie? 
Zapisów dokonujemy w trzech krokach:

  1. Dokonujemy przelewu na numer konta: 4411 4020 0400 0032 0270 703 969 (mBank, właściciel: Konstanty Chodkowski), na kwotę 125 PLN. W tytule przelewu wpisujemy "Lwów - imię i nazwisko - rok i kierunek studiów".
  2. Na adres: kn.arspolitica@gmail.com nadsyłamy maila, w którym zawieramy:
    - meldunek, że dokonaliśmy przelewu
    - dane: imię, nazwisko, rok urodzenia, PESEL, adres zameldowania (dane niezbędne do załatwienia ubezpieczenia), oraz rok i kierunek studiów.
  3. Czekamy na odpowiedź.
Do kiedy trwają zapisy?
Zapisy trwają do 21 kwietnia.

Co zawiera się w cenie wyjazdu? 
Kwotą 125 PLN pokrywamy:
- koszt przejazdu do Lwowa i z powrotem
- opłatę za noclegi
- ubezpieczenie
- przewodnika po Lwowie
Koszty wyżywienia pokrywamy na własną rękę. 

Przalałam/łem swoje pieniądze na konto, po czym cała kwota została mi odesłana. Co się stało?
Oznacza to nie mniej i nie więcej jak tyle, że zabrakło wolnych miejsc. 

Jaki jest plan wyjazdu? 
Ruszamy 29 kwietnia ok. godziny 17:30 spod Pałacu Kultury (od strony ul. Emilii Plater). Do Lwowa dojeżdżamy rankiem 30 kwietnia. Odsypiamy nieprzespane godziny spędzone w autokarze i idziemy zwiedzać miasto!

1 maja o godz. 12:00 (czasu polskiego), w Uniwersytecie im. Iwana Franki, rozpoczyna się konferencja naukowa, poświęcona ponad 20-letniemu dorobkowi demokracji w Polsce i Ukrainie. Pierwszego dnia konferencji, swoje referaty zaprezentują członkowie Koła Naukowego "Ars Politica". Referaty, dot. przemian na politycznych, społecznych i gospodarczych w Ukrainie po upadki ZSRR. Spotkanie zakończone będzie otwartą debatą. 

2 maja, o godz 14:00 (czasu polskiego) - druga część debaty. Studenci Centrum Studiów Politycznych Uniwersytetu Lwoskiego zaprezentują referaty dotyczące różnic i podobieństw w rozwoju polskiego i ukraińskiego systemu wyborczego.

Obie części zwieńcza polsko-ukraiński wieczór integracyjny, na terenie ośrodka w którym będziemy mieszkać :)

3 maja, w godzinach około-południowych planujemy spotkanie z kilkoma lokalnymi politykami z Okręgu Lwowskiego. Na razie jednak nie jesteśmy w stanie stwierdzić na 100%, że takowe spotkanie się odbędzie.

Do Warszawy wyruszamy około godziny 15:00. Powinniśmy dotrzeć na miejsce z 3 na 4 maja, około 3 w nocy. 

Czy decydując się na uczestnictwo w wycieczce, muszę brać udział w tych wszystkich atrakcjach? 
Nie. Wzięcie udziału w PROJEKCIE LWÓW 2011, w żaden sposób nie zobowiązuje do wzięcia udziału w grupowym zwiedzaniu miasta, czy konferencji naukowej. Ponadto, jeśli ktoś z uczestników wyprawy zdecyduje się na samodzielną wycieczkę po Lwowie, wszelkie koszty biletów wstępu do muzeów oraz na cmentarz Łyczakowski zostaną mu zwrócone. 

Czy do wyjazdu na Ukrainę potrzebny mi będzie ważny paszport?
Tak. Bezwzględnie. 

Co się stanie, jeśli wycofam się z uczestnictwa w wycieczce?
Jeśli stanie się to przed 22 kwietnia (tj. przed zamknięciem zapisów) - zwracamy wszystkie przelane nam wcześniej pieniądze z powrotem. Po 22 kwietnia niestety nie będziemy już w stanie tego uczynić, co z góry zastrzegamy.

Masz więcej pytań? 
Zgłoś się do nas na kn.arspolitica@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

niedziela, 3 kwietnia 2011

3 nowych członków!

Z przyjemnością informujemy, że do załogi "Ars Politica" dołączyły 3 nowe osoby:

- Oskar Kasany
- Łukasz Kempa
- Jakub Pietrzak

Witamy na pokładzie! :)

Po szukaniu alternatywy...

W poszukiwaniu alternatywy

I po debacie! 29 marca na Uniwersytecie Warszawskim zagościli Pan Minister Andrzej Celiński oraz Janusz Palikot - lider partii "Ruch Poparcia". Pod opieką moderatora debaty, Krzysztofa Skórzyńskiego (TVN), politycy przez ponad 1,5h dyskutowali o jakości polskiej polityki i szansach zaistnienia w Polsce nowych opcji politycznych. 

Pan Janusz Palikot jak zwykle przyciągnął mnóstwo widzów, zaś Pan Andrzej Celiński postawił debatę na bardzo wysokim poziomie. Dzieła dopełnił Krzysztof Skórzyński, który zręcznie zapanował nad rozmówcami w najbardziej emocjonujących momentach :)


Debata odbiła się lekkim echem w mediach. Dopisali również studenci - zadawane przez nich pytania niejednokrotnie wprawiły polityków w zakłopotanie.

W tym miejscu prezentujemy link do kompletnej galerii zdjęć z debaty, sporządzonej na zamówienie KN "Ars Politica".

Zapraszamy również do śledzenia naszej strony na bieżąco - przed nami druga część konferencji "Doin' politics in the UK" oraz "PROJEKT LWÓW 2011"!

Publiczność dopisała :)




Studenci pytają!

Zdjęcie pamiątkowe (od lewej: dr Sebastian Kozłowski - opiekun naukowy KN "Ars Politica", członkowie zarządu "Ars Politica": Konstanty Chodkowski, Konrad Trześniak, Damian Deliś, oraz gwiazdy debaty: Andrzej Celiński, Janusz Palikot i Krzysztof Skórzyński).